OSP SŁOŃSK PODCZAS OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Data 11 listopada 1918 roku jest dobrze znana każdemu Polakowi.

Tego dnia nasz kraj po 123 latach zaborów odzyskał niepodległość i wrócił na mapy świata.

     Narodowe Święto Niepodległości obchodzone również było w Słońsku. Uroczystości rozpoczęły od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z udziałem mieszkańców naszej gminy, gości, kompani honorowej i pocztów sztandarowych. Następnie wszyscy zebrani udali się na plac przed Muzeum Martyrologii, gdzie po wystąpieniach upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości i odczytaniu Apelu Pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem ku czci ofiar ciężkiego więzienia i Obozu Sonnenburg.

     Wśród uczestników nie mogło zabraknąć również druhów OSP Słońsk w osobach Tomasz Musiał, Dawid Trocka i Dariusz Łuczak, którzy to wystawili poczet sztandarowy jednostki OSP Słońsk.

Dh. Wojciech Zimmerman