Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzeszycach

     W dniu 28 czerwca 2014 r. przeprowadzono w miejscowości Krzeszyce Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych w kategorii seniorów i MDP.

W zawodach tych nie zabrakło oczywiście drużyny OSP Słońsk i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Słońska. Oprócz naszych druhów w rywalizacji seniorów udział wzięli OSP Krzeszyce, OSP Gądków Wielki, OSP Lubniewice, OSP Studzionka, OSP Kołczyn i OSP Krzeszyce, zaś w grupie  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych drużyny MDP Krzeszyce I, MDP Krzeszyce II i MDP  Trzebów.

     Zawody rozegrane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

    Warto wspomnieć że nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza po raz pierwszy w swojej historii wystartowała zawodach.

     Po podliczeniu punktów okazało się że zarówno drużyna MDP Słońsk jak i druhowie OSP Słońsk zajęli IV miejsca w swoich kategoriach.

    Drużyna OSP Słońsk wystąpiła w składzie: dowódca Paweł Czarnecki, Mariusz Przyczyna, Dawid Jaworski, Mariusz Sozański, Dawid Trocka, Dariusz Łuczak, a MDP Słońsk reprezentowali: Dominik Burkiewicz, Kamil Fiedorowicz, Jan Hrysiukowicz Miłosz Nowacki Paweł Pietruszka Janusz Radecki  i Konrad Żołędziejewski.

 dh Wojciech Zimmerman