Partnerzy

Gmina Słońsk

 

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego
w Zielonej Górze

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Sulęcinie

 

Koło Nr 1 Polskiego Związku Wędkarskiego
w Słońsku

W dniu 21 czerwca 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Słońsku przy ul. Lipowej 15, zostało przeprowadzone praktyczne ćwiczenie sprawdzające organizację i warunki ewakuacji w obiekcie.

Za zgodą kierownictwa przedszkola w ćwiczeniu brały udział siły i środki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słońsku. W ćwiczeniu upozorowany został pożar w jednym z pomieszczeń znajdującym się na parterze budynku. W pomieszczeniu tym znajdowała się osoba poszkodowana. Dym z ogarniętego pożarem pomieszczenia rozprzestrzeniał się na hol budynku. Zadaniem personelu przedszkola było odpowiednie zareagowanie na zaistniały pożar i przeprowadzenie sprawnej ewakuacji dzieci z obiektu. Zadaniem zastępów OSP było przeprowadzenie rozpoznania sytuacji, dotarcie do pomieszczenia objętego pożarem i znajdującej się w nim osoby poszkodowanej, ewakuacji osoby do strefy bezpiecznej i udzielenie jej KPP, prowadzenie działań gaśniczych.

Po zakończeniu ćwiczenia w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” strażacy, poza prezentacją sprzętu i wyposażenia wozów pożarniczych, przekazywali dzieciom cenne informacje i uwagi dotyczące używania numerów alarmowych i zasad zachowania w czasie pożaru i innych zagrożeń.

kpt. Rafał Sobczak
z-ca d-cy JRG
KP PSP w Sulęcinie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zaprasza

logo_mdp

Spotkanie członków MDP odbędzie się 18.11.2017 o godz. 10:00 w remizie OSP Słońsk.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Statystyka wyjazdów w roku 2017

Ilość interwencji -63

Pożary -21

Miejscowe zagrożenia -42

Fałszywe alarmy -0

Statystyki wyjazdów w latach 2011-2016

Numery Alarmowe

112 – ogólnoeuropejski numer alarmowy

 

Numery alarmowe do danych służb

999  - pogotowie ratunkowe

998 - straż pożarna

997 – Policja

991 – pogotowie energetyczne

Statystyki odwiedzin
  • 41Ten wpis:
  • 62985Odsłon razem:
  • 4Odsłon dzisiaj:
  • 26772Gości razem:
  • 2Gości dzisiaj:
  • 29Gości wczoraj:
  • 259Gości w przeszłym tygodniu:
  • 587Gości miesięcznie:
  • 0Goście obecnie online:
  • 13 listopada 2013Liczone od :